شنبه 03 شهریور 1400 -  2021-09-25

اولین مرجع خبری پاقلات

کد خبر: 144
تاریخ انتشار: 1400/01/21 22:27

پیوند نامبارک با کرونا در جنوب فارس

ساده انگاری کرونا خصوصا در چندماه اخیر باعث شده است هر شب ده‌ها مجلس عروسی پرجمعیت در نقاط مختلف فارس و خصوصا مناطق جنوبی این استان برگزار و به کانونی برای انتشار گروهی ویروس تبدیل شود و این پیوندها را نامبارک کند [...]
از ابتدای شیوع ویروس کرونا برگزاری مراسمات و تجمعات یکی از علت‌های اصلی انتشار این بیماری شناخته شده است و به همین دلیل فعالیت تالارهای عروسی و عزا ممنوع اعلام شد.

اما هنوز افرادی در فارس و خصوصا برخی شهرستان های جنوبی این استان هستند که حاضرند با وجود کرونا مجلس بزمشان را برپا و سور و سات ابتلا و مرگ عزیزانشان را مهیا کنند.

انتشار فیلم‌های عروسی با دعوتی‌های فراوان بدون رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در سراسر استان فارس و خصوصا شهرستان‌های لامرد و مهر و بخش‌های گله دار و اسیر در فضای مجازی این سوال را مطرح می کند که آیا کرونا به این مناطق نفوذ نکرده یا سلامت مردم دستاویز خودخواهی برخی و یا کم کاری نهادهای متولی شده است.

تعطیلی تالارها هم دلیلی برای عدم برگزاری این مراسمات به ظاهر شادی نشده و برخی افراد در منازل شخصی و یا با برپایی سیاه چادرهایی اقدام به جشنی نامیمون با دعوت از کرونا می کنند.

مجوزی برای مراسم‌ها صادر نشده 

بخشدار گله دار از توابع شهرستان مهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: قبل از تبدیل رنگ وضعیت شهرستان مهر به نارنجی اخطارهای متعددی درخصوص ممانعت از برگزاری مراسم عروسی در این منطقه صادر شد.

عباس مظاهری اضافه کرد: مشکل اصلی اینجاست که در حال حاضر بخشداری بصورت مستقیم مسئول کار نیست و اگر از برگزاری مراسمات ،تجمعات و عروسی در این شهر مطلع شویم باید همانند سایر مردم با دادستانی هماهنگ شود و این نهاد نیروی انتظامی را ملزم به رسیدگی کند.

وی ادامه داد: در ماه های اخیر شرایط به گونه ای پیش رفت که نه تنها در این منطقه بلکه در استان فارس و کشور،مردم شرایط را سهل گرفتند و حتی کمتر از ماسک استفاده می کنند و برخی نیز به دلیل وضعیت مناسب آب و هوایی اقدام به برگزاری مجالس عروسی کردند.

وی با بیان اینکه بخشداری گله دار هیچ مجوزی برای برگزاری مراسمات،تجمعات و عروسی در ایام شیوع کرونا صادر نکرده است، گفت: در یکماه اخیر و خصوصا از زمان شروع سال جدید مجالس عروسی زیادی در شهرستان‌های مهر و لامرد  برگزار شد.

بخشدار گله دار افزود: تنها راه حلی که اکنون در مواجهه با آنها وجود دارد این است که با هماهنگی اداره برق، برق محله یا خانواده ای که اقدام به برگزاری مراسم کرده اند قطع شود.

وی اظهار داشت: امروز در جلسه ستاد شهرستانی بیماری کرونا و شورای تامین مهر مقرر است که موضوع قطع برق متخلفین و برگزارکنندگان مراسمات عروسی برای اجرا مصوب شود.

مظاهری با بیان اینکه شخصا بارها موضوع برگزاری مراسمات و عروسی ها را به دادستانی این شهرستان اطلاع داده،گفت: قانون دقیق و اجرایی در این زمینه وجود ندارد که برخورد با این متخلفین چگونه باشد.

وی ادامه داد: دادستانی همکاری لازم را برای جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی در گله دار دارد اما نیاز به همکاری همه‌جانبه دیگر بخش‌ها احساس می‌شود.

شهرستان مهر در جنوب استان فارس واقع است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
وب سایت:
* نظر:
آخرین اخبار
صعود به قله آراگاتس بام کشور ارمنستان یکی دیگر از افتخارات حامد حیدری کوهنورد اهلی راه‌هوایی لامرد به نجف گشایش شد/آسمان لامرد دروازه خروج زوار ایرانی به نجف شد افتتاح پایگاه مقاومت سردارسلیمانی فرودگاه بین المللی لامرد پیام نماینده شهرستان های لامرد و مهر به مناسبت هفته دفاع مقدس انتصاب جوان اشکنانی با حکم استاندار بوشهر تزریق ۱۹ میلیارد تومان دیگر به راه‌های مهر طرح شور عاطفه ها در شهرستان مهر اجرایی می‌شود آغاز برداشت دانه روغنی کنجد از مزرعه نادر کریمی در روستای چاه گزی بخش وراوی شهرستان مهر اخذ سهمیه چارتری جهت حمایت از پروازهای فرودگاه بین المللی شهدای لامرد آیین تکریم و معارفه رئیس فنی و حرفه ای لامرد دیدارو نشست امام جمعه لامردبارئیس واعضای شورای اسلامی شهرلامرد به همت گروه جهادی حسینیه اعظم اشکنان یکصد سبد معیشتی میان ایتام صغیر در اشکنان توزیع شد دیدار امام جمعه اهل سنت شهر اهل با فرمانده حوزه مقاومت بسیج سپاه اشکنان سومین سالگرد شهید مدافع حرم حجت الاسلام طالبی در لامرد برگزار گردید کشف و ضبط مقادیری دستگاه استخراج رمز ارز(ماینر)توسط سپاه ناحیه لامرد با همت خیرین یک باب حسینیه و خانه عالم در روستای «لاورخشت» از توابع بخش اشکنان به بهره برداری رسید محور اشکنان-لامرد باز هم حادثه ساز شد قطع برق مراکز مخابراتی شهرستان مهر به دلیل بدهی مالی اخرین روستاهای شهرستان لامرد در بخش اشکنان از نعمت گاز بهره مند شدند کارکنان منطقه ویژه اقتصادی لامرد واکسینه شدند مدیر عامل تعاونی مرزنشینان اشکنان عملکرد یکساله خود ارائه نمود معلم لامردی ۳ کتاب حوزه تعلیم و تربیت تالیف کرد رونمایی از آثار جدید بهرام عاشوری با نصب اتو ترانس، برق روستا‌های اشکنان تقویت شد از پزشکان بیمارستان بعثت اشکنان تجلیل شد نماینده و صنایع پای کار تامین هزینه اکسیژن ساز بیمارستان مهر بیایند اختصاصى سبحان از خطبه هاى امروز نماز جمعه لامرد پاکسازی مسیر اهل به اشکنان به همت فرهنگی بازنشسته اهم بیانات امام جمعه بخش اشکنان در خطبه های نمازجمعه 5شهریور1400 مدیرعامل آلومینیوم جنوب معارفه شد