شنبه 03 شهریور 1400 -  2021-09-25

اولین مرجع خبری پاقلات

کد خبر: 198
تاریخ انتشار: 1400/06/12 10:48

معلم لامردی ۳ کتاب حوزه تعلیم و تربیت تالیف کرد

لامرد- سه کتاب «علل و ریشه‌های ناهنجاری در نوجوانان»، «نقش امید در تربیت انسان» و «ابعاد زیبا شناختی زندگی در قرآن کریم» توسط بهرام عاشوری معلم لامردی چاپ شد[...]

بهرام عاشوری مؤلف و نویسنده کتاب در حاشیه آئین رونمایی از این سه اثر به خبرنگار مهر گفت: با نوشتن، می‌شود روح امید را در جامعه زنده نگه داشت و روح خود را از علم و دانش، سیراب کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که محور اصلی این سه کتاب تصریح کرد: این کتاب‌ها با محوریت تربیتی و مذهبی و آسیب شناسی مسائل اجتماعی به بررسی معضلات و ناهنجاری‌ها می‌پردازد.

وی در همین زمینه افزود: مطالعات تطبیقی و میدانی نشان داد که ناامیدی نقش بسزایی در ناهنجاری‌ها دارد که همین امر موجب شد کتابی در راستای مثبت آن، یعنی نقش امید در تربیت انسان، به نگارش درآورم و ازمنابع معتبر نظیر قرآن استفاده شود.

این نویسنده لامردی اظهار داشت: هدفم از نوشتن کتاب، رفع بخشی از معضلات و مشکلات جامعه است، زیرا ناهنجاری‌ها در جامعه و خانواده ایرانی آنقدر زیاد شده است که اگر ننویسیم ظلم به انسانیت و بشریت و جامعه ایرانی است.

عاشوری خاطرنشان کرد: سال‌ها در مدارس متوسطه بین نوجوانان بوده ام و ناهنجاری‌های زیادی دیده ام که مرا تکان داد تا ریشه یابی کنم، در خانواده‌های متزلزل مشکلات عدیده‌ای وجود دارد هم پدر و مادر و هم فرزندان، همگی در عذاب هستند.

وی گفت: دو کتاب دیگر نیز در دست چاپ هست. یکی خاطرات سی و سه ساله ام در کسوت معلمی که حاوی ۴۲۰ صفحه است، و کتاب دیگرم تحلیل آماری و سینوپتیکی بارشهای شدید، که با رشته تحصیلی ام همخوانی دارد.

وی در همین زمینه گفت: چون این کتاب تخصصی محسوب می‌شود، در دانشگاه‌ها بیشتر مورد استفاده دانشجویان قرار می‌گیرد، و دارای نقشه‌های سینوپتیکی زیادی نیز هست.

بهرام عاشوری فرهنگی لامردی و زاده روستای دهنو فاضلی بخش چاهورز که متولد ۱۳۵۴ و از فرهنگیان بخش چاهورز که مدتی قبل یکی از آثارش با حضور مسئولین محلی بخش چاهورز رونمایی شد.

آئین رونمایی از کتاب‌های عاشوری چاهورزی، با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور حجت الاسلام طاهری امام جمعه چاهورز انجمن نویسندگان، اعضای شورای اسلامی شهر لامرد، احمدی زاده مسئول کتابخانه های شهرستان، مسؤولان دفاتر نماینده شهرستان‌های لامرد ومهر در مجلس شورای اسلامی، بخشدار، شوراها و دهیاران بخش چاهورز رونمایی شد.

در ادامه این برنامه مراسم رونمایی انجام، و لوح تقدیر به بهرام عاشوری مؤلف و پژوهشگر از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تقدیم شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
وب سایت:
* نظر:
آخرین اخبار
صعود به قله آراگاتس بام کشور ارمنستان یکی دیگر از افتخارات حامد حیدری کوهنورد اهلی راه‌هوایی لامرد به نجف گشایش شد/آسمان لامرد دروازه خروج زوار ایرانی به نجف شد افتتاح پایگاه مقاومت سردارسلیمانی فرودگاه بین المللی لامرد پیام نماینده شهرستان های لامرد و مهر به مناسبت هفته دفاع مقدس انتصاب جوان اشکنانی با حکم استاندار بوشهر تزریق ۱۹ میلیارد تومان دیگر به راه‌های مهر طرح شور عاطفه ها در شهرستان مهر اجرایی می‌شود آغاز برداشت دانه روغنی کنجد از مزرعه نادر کریمی در روستای چاه گزی بخش وراوی شهرستان مهر اخذ سهمیه چارتری جهت حمایت از پروازهای فرودگاه بین المللی شهدای لامرد آیین تکریم و معارفه رئیس فنی و حرفه ای لامرد دیدارو نشست امام جمعه لامردبارئیس واعضای شورای اسلامی شهرلامرد به همت گروه جهادی حسینیه اعظم اشکنان یکصد سبد معیشتی میان ایتام صغیر در اشکنان توزیع شد دیدار امام جمعه اهل سنت شهر اهل با فرمانده حوزه مقاومت بسیج سپاه اشکنان سومین سالگرد شهید مدافع حرم حجت الاسلام طالبی در لامرد برگزار گردید کشف و ضبط مقادیری دستگاه استخراج رمز ارز(ماینر)توسط سپاه ناحیه لامرد با همت خیرین یک باب حسینیه و خانه عالم در روستای «لاورخشت» از توابع بخش اشکنان به بهره برداری رسید محور اشکنان-لامرد باز هم حادثه ساز شد قطع برق مراکز مخابراتی شهرستان مهر به دلیل بدهی مالی اخرین روستاهای شهرستان لامرد در بخش اشکنان از نعمت گاز بهره مند شدند کارکنان منطقه ویژه اقتصادی لامرد واکسینه شدند مدیر عامل تعاونی مرزنشینان اشکنان عملکرد یکساله خود ارائه نمود معلم لامردی ۳ کتاب حوزه تعلیم و تربیت تالیف کرد رونمایی از آثار جدید بهرام عاشوری با نصب اتو ترانس، برق روستا‌های اشکنان تقویت شد از پزشکان بیمارستان بعثت اشکنان تجلیل شد نماینده و صنایع پای کار تامین هزینه اکسیژن ساز بیمارستان مهر بیایند اختصاصى سبحان از خطبه هاى امروز نماز جمعه لامرد پاکسازی مسیر اهل به اشکنان به همت فرهنگی بازنشسته اهم بیانات امام جمعه بخش اشکنان در خطبه های نمازجمعه 5شهریور1400 مدیرعامل آلومینیوم جنوب معارفه شد